Home » Klasa-str » Modnie zawsze i wszędzie » zdobienie przeróżnych części ciała

zdobienie przeróżnych części ciała

Jest grupa ludzi, która lubi zdobić różne części ciała. Nagminne stało się tatuowanie, przebijanie skóry, czyli piercing. Piercing nie ogranicza się wyłącznie do tradycyjnych przekłuć uszu, a polega szczególnie na przeprowadzaniu przekłuć w charakterystycznych miejscach ciała, w nosie, brwi, sutkach, okolicach brody, w pępku, a również w narządach płciowych. Wykonanie piercingu ciała trwa z reguły kilka minut. Na ten zabieg składa się przekłucie skóry, oraz założenie kolczyka. W przekłute lokalizacje wprowadza się kolczyki skonstruowane zwykle z tytanu. Kolczyki z takich tworzyw jak stal chirurgiczna, plastik, kość, drzewo, szkło, koral, srebro powinno się nosić dopiero po całkowitym wygojeniu przekłutego punktu.

Nadzwyczaj ważne są materiały z którego wykonano kolczyki do nosa. Stosowna pielęgnacja po przekłuciu i przez pełny czas gojenia poręczają bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że tylko kolczyk, jakie są poddane procesowi sterylizacji powinny być nakładane na przebicie. Coraz to wyższą sławą cieszą się tunele, jakie rozciągają płatki uszne czasami do wielkości kilkudziesięciu centymetrów. Okres gojenia rany połączonej z założeniem piercingu zależny jest higieny, pielęgnacji, lokalizacji przekłuwania, czy surowca z jakiego zbudowany jest kolczyk (czytaj dalej tutaj).

zbliżenie - moda

Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre ozdoby zagwarantowane są jedynie dla dziewczyn. Łańcuszki na brzuch mogą być ozdobą na na plaży, czy basenie, bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z bikini. Takiego rodzaju biżuteria jest również dobrym pomysłem dla dziewczyn, które zawodowo zajmują się tańcem brzucha, ponieważ łańcuszek fajnie uwypukla talię.

Jeśli użyta w niniejszym materiale narracja do Ciebie trafia, to zobacz tu barber Szczecin inne tego typu wpisy – one odnoszą się do pokrewnej problematyki.

Jest także ewentualność zamówienia łańcuszka własnego pomysłu. Taką biżuterię można też zamówić przez internet.

Możemy także przystosować dodatki takie jak drobne wisiorki umieszczone przy zapięciu. Przy zakupie takiego typu biżuterii trzeba zwrócić wyjątkową uwagę na parę elementów. Przede wszystkim na splot i oczywiście na długość. W naszym klimacie nie ma wielu okazji do uzewnętrzniania takiej ozdoby ze względu na warunki pogodowe. Jednak warto nakładać go chociażby okazyjnie (czytaj więcej)