Home » Klasa-str » Modnie zawsze i wszędzie » Rodzaje nakładania wzorów na odzież

Rodzaje nakładania wzorów na odzież

Nie ma człowieka, który nie posiadałby we własnej garderobie choć jednej koszulki wyposażonej w interesujący nadruk w formie napisu, bądź grafiki. Niegdyś produkty tego typu szybko znajdywały się w koszu, ponieważ nadruk pękał, spierał się oraz stawał brzydki, lecz obecnie istnieją najnowocześniejsze metody nadruku sitowego, które sprawiają, iż koszulki te bez trudu można prać w podwyższonych temperaturach, a nawet prasować, a i tak pozostaną one na swym miejscu. Co ważne – istnieje możliwość zakupu koszulki z osobistym nadrukiem, toteż także i one będą odporne na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Sitowy druk, inaczej mówiąc sitodruk to jednak z innowacyjnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych odpowiedni szablon, a w późniejszym czasie dochodzi do tzw. przetaczania odbitki, czyli farby przez matrycę. Siatka ta zawiera zwykle od 100 do 150 włókien na centymetr. Wykonanie tego polega na kilku różnych procesach, jednak pewne jest jedno – sitowy druk sitodruk maszyny używane cechuje się wysoką odpornością na pranie, wysokie temperatury i bardzo często używanie żelazka. W kwestii takiej właśnie jak sitodruk częstochowa posiada firmy, które zajmują się ów techniką na co dzień, jednocześnie posiadając wysokie doświadczenie. Co ważne, istnieje również inna możliwość nałożenia na odzież, bądź inne produkty ciekawego wzoru – w centrum zainteresowania jest obecnie haft komputerowy częstochowa natomiast również i tę technikę zna od podszewki.

Ów haft nie blaknie oraz nie kruszy się, gdyż jest nakładany za pomocą odpowiednich maszyn w postaci przemysłowych automatów hafciarskich. To wszystko nie byłoby jednak możliwe bez odpowiednich programów komputerowych.