Home » Klasa-str » Modnie zawsze i wszędzie » Prezenty przy okazji chrztu

Prezenty przy okazji chrztu

Chrzest dla rodziców i dziecka to wspaniała chwila, łącząca pociechę z Bogiem oraz oficjalne wstąpienie do chrześcijańskiego kościoła, dlatego też często organizuje się przyjęcia z tejże okazji, a z tego dnia pozostaje wiele pamiątek, które w późniejszym czasie będą najlepszym potwierdzeniem, jak bardzo ważny jest sakrament chrztu. Często także i dla dzieci po wielu latach okazać się może, iż jest to dowód na łączącą dziecko więź z Bogiem.

czas - migawka

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z pamiątek wydawanych w Kościele jest biała szata, oznaczająca chrzest święty. Zazwyczaj jest zdobiona swoistymi, oryginalnymi wzorami. W kwestii takiej jak szatki haft z reguły tworzy się przy pomocy komputera oraz jest wykonywany laserem. Posiada ona m.in.

Jeżeli analizowana problematyka wydaje Ci się ważna i zamierzasz ją przestudiować również od innej strony, przeczytaj więcej znajdziesz tu (http://lombardpiaseczno24h.pl/) – ona także ją omawia.

datę chrztu i imię, bądź imiona wybrane przez rodziców oraz nadane maluchowi. Szaty można zakupić w wielu wzorach zarówno online, jak też drogą tradycyjną. Wykonywane są one z bawełny, jak również charakteryzują się eleganckim wyglądem. Hafciarskie nici, z których produkuje się napisy są uodpornione na wysokie temperatury, a także nie spierają się. Są one antyalergiczne, a nawet – szaty najwyższej jakości – posiadają odpowiednie certyfikaty, potwierdzające ich wiarygodność. Szatki posiadają różnorodne formaty. Można również – co ważne – wybrać kolor haftu. Szatki odznaczają się precyzyjnością i szybką realizacją. Niektóre są wykończone koronką albo również i zawierają kokardkę oraz inny wzorek z perełkami – finalny ich wygląd jest uzależniony od osób zamawiających. Zazwyczaj są one dostępne w barwie białej, jednak rzadziej i w kolorze ecru.

czas - odbicie

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
odbicie - czas

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z pamiątek chrzestnych może być też chociażby niespotykana fotografia. W sprawie chrzestnego foto granit to materiał, na którym najczęściej tworzy się pamiątki na Chrzest Święty. Zazwyczaj są one wyposażone w różnorodne napisy, bądź wierszyki, jak również wspomniane już zdjęcia dziecka chrzczonego. Są również wyposażone w podstawkę w zestawie.

Dobrać można m.in. czcionkę oraz wymiary zdjęcia wytłoczonego w granicie. To wspaniała pamiątka, którą wręczyć można w formie prezentu, jednakże świetnie nada się zarówno podczas chrztu, jak i imienin, ślubu czy urodzin.