Home » Klasa-str » Modnie zawsze i wszędzie » O bardziej popularnych, mniej albo bardziej konwencjonalnych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

O bardziej popularnych, mniej albo bardziej konwencjonalnych, XXI-wiecznych stylach w kobiecej modzie

Sposób ubierania się zależy od wielu czynników. Głównym wydaje się być tu wiek, choć niektóre kobiety po sześćdziesiątce nie boją się łamać konwencjonalnych norm i przywdziewają typowo młodzieżowe stroje. Nie bez żadnego znaczenia jest też rodzaj wykonywanej pracy. Na przykład dwudziestolatki pracujące w parabankach powinny ubierać się wedle dokładnie określonych zasad, a pielęgniarki czy lekarze po prostu zakładają białe kitle.

Strój formalny i nieformalny – to bodajże najbardziej oczywisty podział nowoczesnych stylów ubierania się. moda damska biznesowa to przede wszystkim zbiór sztywnych reguł. Dyrektorki, czy szerzej mówiąc reprezentantki kadry kierowniczej, powinny elegancko wyglądać, więc zazwyczaj kupują spodniumy w stosowanych barwach, zabudowane obuwie na niedużym obcasie i mnóstwo par rajstop. Natomiast pewnym przeciwieństwem wskazanego sposobu ubierania się jest styl sportowy. W tym przypadku wyraz moda wydaje się mieć drugorzędne znaczenie, bowiem najważniejsza bywa swoboda ruchów oraz funkcjonalność odzieży.

fotka - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Sposób ubierania się w głównej mierze zależy od tego, gdzie określona kobieta decyduje się robić zakupy. Siedemdziesięciolatki chodzą na miejscowy bazar, aby tam nabyć sweter lub spódnicę.

Jeżeli czytasz przedstawiany tekst to oznacza, że temat Cię bardzo zafascynował – wejdź na odnośnik do strony hurtownia drobiazgów z chin, a odnajdziesz nie mniej wartościowe informacje.

Z kolei osiemnastolatki uwielbiają wkładać markowe ciuchy: dopasowane legginsy i bluzki podkreślające talię. Tego typu odzież można łatwo dostać w butikach zlokalizowanych na terenie galerii handlowych. Każdy ceniony przez klientki sklep z ubraniami damskimi zatrudnia kompetentne sprzedawczynie, więc zakupy sprawiają dużo radości, nawet jeżeli młoda kobieta ma wieczny problem z kupnem idealnie leżących spodni.

Na zakończenie trzeba koniecznie wspomnieć o powszednich ubraniach, które najczęściej zakładamy po przyjściu z pracy lub szkoły. Tutaj doskonale sprawdzają się spodnie i bluzy dresowe, lekkie bawełniane koszulki czy legginsy. Niektóre panie domu nie chcą wydawać pieniędzy na tego typu odzież ( Sprawdź stronę Www) i jeżeli wyjściowa sukienka bądź spódnica nieco się znosi, to wtedy jej posiadaczka kupuje nową, a w starej sprząta w mieszkaniu. Czasami trzydziestolatki zaopatrują się w codzienne ciuszki też w ciucholandach, choć w tego rodzaju sklepach można też znaleźć wyjątkowe, również i eleganckie wizytowe ubrania.