Home » Klasa-str » Modnie zawsze i wszędzie » Krótki opis popularnych i chętnie wykorzystywanych technik nanoszenia na elementy odzieży rozmaitych motywów.

Krótki opis popularnych i chętnie wykorzystywanych technik nanoszenia na elementy odzieży rozmaitych motywów.

Przy ubraniach wykorzystuje się rozmaite sposoby nanoszenia na nie różnego rodzaju motywów i wzorów. Dzięki temu jednolity materiał można naprawdę ciekawie zmienić, przez co taki element odzieży zacznie też zupełnie inaczej się prezentować.

Koszulki z nadrukiem

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często jest to wykorzystywane przykładowo na koszulkach, standardowo mają one jakiś kolor, lecz albo podczas produkcji, albo na indywidualne zamówienie nanosi się na nie najróżniejsze rzeczy.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany temat, odszukaj więcej faktów na ten wątek, które będą niesamowicie fascynujące i z pewnością wciągną Cię bez reszty.

Lecz można wzbogacać nadrukami i aplikacjami każdy element garderoby, bez znaczenia jest, czy będzie to koszula, kurtka czy czapka. Jedną z częściej wykorzystywanych technik nadruków jest sitodruk. Na początku był używany przede wszystkim w poligrafii, ale użycie odpowiednich urządzeń pozwoliło go także wykorzystać przy odzieży. Dobrze zrobione wydruki tą metodą cechują się dużą wytrzymałością podczas noszenia i stosunkowo niską ceną wykonania. Niezwykle istotną zaletą sito-druku jest także możliwość drukowania motywów w dowolnej kolorystyce, przez co doskonale się on nadaje do większych, kolorowych zdjęć.

O ile sitodruk będzie wykorzystywał specjalne formy, to haft komputerowy łódzkie będzie potrzebował barwnych nici. Haftowanie jest kolejną metodą nanoszenia różnych motywów i aplikacji na odzież, cechująca się głównie bardzo dużą wytrzymałością i trwałością w porównaniu z innymi technikami.

Do robienia motywów będzie się używać specjalnych hafciarek, z komputerowym sterowaniem, dzięki czemu można będzie uzyskać odpowiednią dokładność i powtarzalność. Hafciarki jednorazowo obsługują nawet prawie dwadzieścia kolorów nici, więc będzie możliwość zrobienia naprawdę barwnych wzorów. Wprawdzie równać się to nie może z nieograniczonymi możliwościami sito-druku, ale też po hafcie oczekuje się czego innego.

To, czym się wyróżnia ta technika wśród innych, jest praktycznie całkowita odporność materiału na upływający czas. Wyhaftowane motywy nie będą blaknąć na słońcu, nie spierają się i nie pękają, a poza tym bez żadnych obaw można je prać i prasować żelazkiem.